Nagyobb a kínálat
[superadmin] publikálva: 2014-12-19 17:18:00 | Nyomtatás
Akik jártak a bécsi vásárban és utána a szlovák főváros központjában lévő hagyományos vásárt keresik fel, akaratlanul is összehasonlítják a két rendezvényt.
Sokak szerint a bécsi színesebb, pompásabb, ám a pozsonyiban nagyobb a kínálat, finomabbak a falatok, változatosabb az italok is. És ami nem elhanyagolható, a pozsonyi árak jóval elfogadhatóbbak mint a bécsiek.
De nem csak az étel-ital vonzza a látogatókat a pozsonyi Fő- térre. Számos kézműves kínálja itt portékáját, a kínálat nagyon bőséges, némely emléktárgy valóban nagyon ötletes. Azok akik érdeklődnek a történelem iránt szívesen idéznek a Pozsonyi kifli nevű polgári társulás standja előtt. Itt ugyan is nem csupán valódi, nagyon finom pozsonyi kiflit kapni, hanem történelmi képeslapokat is, melyek az Osztrák-Magyar Monarchiára emlékeztetnek. Sokan meglepődnek azon, hogy a képeslapokon általában kétnyelvű, német-magyar felirat díszeleg, szlovák szavak csak ritkán láthatók. Ezen nincs is mit csodálkozni, hisz 1919-ig Pozsonyban a német és a magyar lakosság volt többségben.
Manapság viszont a magyar nemezetiségű lakosság aránya alig éri el az 5 százalékot. Ezért is jó és fontos, hogy akadnak olyan polgári kezdeményezések – és nem csupán magyarok – melyek a múlt örökségének ápolásával foglalkoznak.A pozsonyi karácsonyi vásár a sötétedés után a leghangulatosabb, az ünnepi kivilágítás színvonala ugyan elmarad a bécsítől, de kellemes légkört tud teremteni, nem csoda, hogy ilyenkor van itt a legtöbb ember.
Minden este 18 órától van élő műsor is, a hatalmas színpadon az egész országból érkező folkóregyüttesek kapnak fellépési lehetőséget, természetesen karácsonyi hangulatú műsorokkal. Az idén a meleg időjárás inkább tavaszra emlékeztetett mint a télre, ám az év legszebb ünnepének hangulata már hetek óta benne volt a levegőben és ez érvényes a pozsonyi karácsonyi vásárra is, mely december 23-án zárul.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian
Hiányzó gyémántok
2. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt
Készen állsz?
3. 5 tuti tipp a boldogabb élethez
Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől
4. Ez a legizgalmasabb csillagjegy
Elmondjuk, miért!
5. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi
Köztük vagy?
6. Jolie keményen megvádolta Pittet
„Történt családon belüli erőszak…”
7. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!
Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?
8. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár
Nem akárhol buktak le
9. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után
A királyi családban sem fenékig tejfel az élet
10. El sem akarjuk hinni, hogy válna Varga Judit
Egy bulvárlap círt cikket, a házaspár reagált
Nemzeti kincs született