Havazik - Ausztriában ágyúzzák a pályákat
Kezdődhet a síszezon a magyaroknak is
[szorenyi.p] publikálva: 2012-10-29 10:53:00 | Nyomtatás
Itthon csak az erdőben maradt meg némi hó - MTI Fotó: Varga György
Szakad a hó Ausztriában is. Így már az alacsonyabb pályákon is lehet majd a hétvégén síelni. Mivel sok helyen bőven mínusz 10 fok alatt van a hőmérséklet dolgoznak a hóágyuk - írja a sielok.hu.
A hirtelen jött mínuszokat minél több síterep igyekszik kihasználni, most már nem az a kérdés, hogy hol kapcsolták be a hóágyúkat, hanem az, hogy hol nem. Vorarlbergtől Salzburgon keresztül egészen a határ közelig egyre több helyen üzemelnek a hóágyúk. Korai, tömeges szezonstartra azért ne számítsunk, a legtöbb síparadicsomban ún. hódepókat (hódombok) készítenek, amik túlélnek egy esetleges későbbi felmelegedést és a november végi, december eleji szezonkezdéskor szétteríthetők a lejtőkön.
Természetesen, mint mindig most is vannak olyanak, akik azért megpróbálják a korai nyitást. Planai, Hauser Kaibling és Reiteralm is november elsején szeretne kinyitni. Ennek érdekében mindent megtesznek és gőzerővel dolgoztatják a sok száz hóágyút. A határ közelben többek közt Stuhleck gyárt technikai havat, elsősorban a Steinbachalm környékén.
A legtöbb hó a gleccsereken esett, átlagban 20-30 cm, 10-15 cm-t várnak 2000-2500 méter feletti régiókban. Másutt azonban meglehetősen kevés hó hulott; a karintiai Heiligenbluton a völgyben 1-2 cm, ami napközben szinte teljeséggel elolvadt; szintén kevés hó esett a határ közelben, Schneebergen is csak pár centi hó fedi a hegyoldalakat, bár legalább hideg van.
Keddtől naposabbra fordul az időjárás, a következő front szerdán és csütörtökön okozhat a déli területeken és a Tauern hegységben felhősödést és csapadékot, 2500 m felett 10 cm friss hóval. A következő nagyobb hidegfront még bizonytalan, de az időjárási modellek szerint jövő hét elején érheti el Ausztriát.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Medve kergetett egy síelőt Erdélyben - videó
Gyorsan vágott az esze
2. A MÁV szemét továbbra is csípik a graffitik
Állítólag javult a tendencia
Egy időre abba is hagyja most a zenélést
4. Koronaékszer-lakodalomra készülnek Ajakon
Sanyi bácsi túllőtt a célon
5. Ekkora mázlija senkinek sem lehet
Egy nyáron kétszer vált hipergazdaggá
6. Lábát törte Törökországban Katie Price
Egyszerre mindkettőt
7. Kanye West indul az elnökválasztáson
Kim Kardashiannal közösen célozzák meg a Fehér Házat
8. A színész nyakának ugrott az óriáspatkány
Megkergültek a járványban
9. Karanténban a násznép Tolnában
Az anyakönyvvezető sem úszta meg
10. Szülés a villamosmegállóban Budapesten
Rendőrök voltak a bábák
Penny továbblépett