Zai jian China! - Viszlát Kína!

Végét ért a Világszám tudósítójának kalandja Kínában

[szorenyi.p] publikálva: 2010-10-23 00:00:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A Kínai Nemzetközi Rádió, a CRI vendégeként 13 napon keresztül tudósíthattam Kínából. Abból az országból, amelynek két arca van. A mindennapok élhető kapitalizmusa és a pártállam. Az utóbbi azonban nem nehezedik rá az emberekre, de azért lépte nyomon jelen van.


Vannak dolgok amelyeket az ember nem vág a vendéglátói szemébe. Különösen akkor nem, ha a házigazda mindent megtesz azért, hogy jól érezze magát az újságíró. A legszebb arcát mutatja azért, hogy meggyőzze, élhető társadalom alakult ki egy 1,4 milliárdos országban. Fonákságok azonban vannak, különösen az európai ember számára. Azt azonban csak a történelem dönti el, hogy a kínaiak vagy mi tévedünk. Egyelőre Kína áll nyerésre.



A Világszám 13 napon keresztül tudósított Kínából.



13 napig voltam a Kínai Nemzetközi Rádió vendége, és csupa szépet és jót láttam. Arra kértek, hogy népszerűsítsem azt a weboldalt, amelyen a 10 legszebb kínai városra lehet szavazni az interneten. Gyönyörű tájakra vittek el, érdekes népekkel találkoztam, furcsa szokásokkal ismerkedtem meg. Élvezhettem a kínai konyha minden ízét és vásárolhattam az igazi kínai piacon is. Választhattam a Hagen Dazs fagylaltja vagy a pekingi cukrászdahálózat édessége között. Az utóbbi nyert. Nem is nagyon értem, hogy egy másik multinacionális gyorsétteremlánc 18 jüanos édessége miképpen lehet versenyképes a helyi 3 és fél jüanos rizsből készült varázslatával. De ez legyen az ő gondjuk.

Mi az amit nem szeret a Kínai Kommunista Párt? Nincs facebook, youtube és a google is akadozik. Van vízum, de ezzel így vannak a vezető hatalmak. Morcos lesz, ha egy kevésbé ismert emberi jogi aktivista Nobel-békedíjat kap és a dalai lámát sem ajánlott kormányszinten fogadni. Cserébe az állam békében és harmóniában tart 1,4 milliárd embert, akiknek legalább 10 százaléka ma már európai szinten él és fogyaszt. Ez pedig vonzza a külföldi cégeket. A gazdaság csaknem 10 százalékkal növekszik, példát mutatva az egész világnak. Ez tehát Kína, ahogy az ember 13 nap alatt megismerhette. Érdemes rájuk odafigyelni, tudnak valamit.

© vilagszam.hu




Galéria:



Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz



A kategória további hírei:


KÖRNYEZETVÉDELEM
350 millió fát ültettek fél nap alatt
Pedig csak 200 milliót akartak
PÉNZTÁRCA
Nézze meg az ezüst 10000 forintost!
Emlékérméket bocsájt ki az MNB
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Ilyen csak Litvániában van
Keresztek százezrei egy hegyen
RECIKLI
Eredeti kocsikkal jön újra az Orient Express
A párizsi olimpián debütál

Itt jártunk: Svájc

TOP
PIKÁNS

1. Mi van most az Adrián?

Egy magyar recepciós mesél

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban

Sztárjainkat is utolérte a szerelem

2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian

Hiányzó gyémántok

3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt

Készen állsz?

4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez

Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől

5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy

Elmondjuk, miért!

6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi

Köztük vagy?

7. Jolie keményen megvádolta Pittet

„Történt családon belüli erőszak…”

8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!

Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?

9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár

Nem akárhol buktak le

10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után

A királyi családban sem fenékig tejfel az élet

Műsoraink
2025.06.20. 18:35 Világszám - Inforádió
Erdély
2025.06.21. 10:05 Világszám - Inforádió
Vajdaság
2025.06.22. 10:35 Világszám - Inforádió
Erdély ism.
Közösség
Nap lánya

Szépség és kitartás

Szófelhő / Archív
--