Vegyen bútort a párizsi Ritzből

Árverés a legendás hotelben

[Kail] publikálva: 2018-04-13 18:42:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Az aukción különleges darabokat is elárvereznek a hírességek kedvenc párizsi szállodájából.

Ernest Hemingway, Coco Chanel, Diana hercegnő, Marcel Proust és még számos híresség neve fémjelzi az ikonikus Ritz Paris hotelt, ahol most olyan bútorokhoz is hozzá lehet jutni, amelyek egykor az ő kényelmüket is szolgálhatták. Az Opéra Garnier épületétől mindössze 500 méterre, a Vendôme téren található hotel ugyanis nagyszabású aukciót rendez, amelyen 10.000 tárgyat, köztük számos luxusbútort árvereznek el.

Az aukció április 17 és 21 között lesz, a hétvégén azonban már bemutatnak 3.500 tárgyat, amelyekre lehet majd licitálni. Ezek között van egy 19. századi kád, függönyök, kanapék és egy hárfa is, valamint számos olyan tárgy, amelyek egykor a híres Hemingway Bar enteriőrjét gazdagították. A darabok egy részét az Artcurial oldalán is meg lehet megtekinteni. Egy terítő kikiáltási ára 100 euró körül mozog majd, a bútorokat, festményeket és szobrokat illetően azonban a felső határ a csillagos ég, hiszen igazán különleges relikviákhoz is hozzá lehet majd jutni az aukción.

A Ritz Paris történelmileg is jelentős helyszín, hiszen 1898-ban nyitotta meg a kapuit, és bár a történelem viharai nem kímélték, a mai napig az egyik legmenőbb a párizsi szállodák között. Négyéves felújítás után - a most licitre bocsátott tárgyak a legutolsó felújításkor kerültek a raktárba -, 2016 óta fogad újra látogatókat. Tragikus események is kötődnek a hotelhez: 1997-ben itt vacsorázott Diana hercegnő Dodi al-Fajeddel, mielőtt életüket vesztették volna Párizs belvárosában egy autóbalesetben.

© vilagszam.hu

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
A zabálás miatt melegszik a Föld
Avagy miért veszélyes a bocik bűzös lehelete
PÉNZTÁRCA
Ilyen a kaja az olimpián
Kaviár és hamburger
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Kolduslista az interneten
Listázták a sanghaji kéregetőket
RECIKLI
861 kilométer műanyag palackokon
Környezetvédelmi tutaj Lengyelországban

Koronavírus és turizmus

TOP
PIKÁNS

1. Gyilkossági ügyben fogták el a 19 éves férfit

Fejlemény a füzesabonyi gyilkosság ügyében

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Kanye West indul az elnökválasztáson

Kim Kardashiannal közösen célozzák meg a Fehér Házat

2. A színész nyakának ugrott az óriáspatkány

Megkergültek a járványban

3. Karanténban a násznép Tolnában

Az anyakönyvvezető sem úszta meg

4. Szülés a villamosmegállóban Budapesten

Rendőrök voltak a bábák

5. Szexbabák a stadion lelátóján

Szabadkozik a koreai klub

6. Kivédeni a koronaválást

Japánban betömték a piaci rést

7. Kim rejtegetett gyermekei

Csak Dennis Rodman tudja

8. Magyar lánypiac Németországban

Öt év alatt tudták felszámolni

9. Három évig bujkált Budapesten az ír pedofil

Gyermekpornót találtak a számítógépén

10. Me too - Weinstein peren kívül megegyezett

47 millió dollárjába fáj

Műsoraink
Ausztria
Németország
Ausztria ism.
Közösség
Nap lánya

Vadócból vörös bombázó

Szófelhő / Archív