Vegyen bútort a párizsi Ritzből

Árverés a legendás hotelben

[Kail] publikálva: 2018-04-13 18:42:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Az aukción különleges darabokat is elárvereznek a hírességek kedvenc párizsi szállodájából.

Ernest Hemingway, Coco Chanel, Diana hercegnő, Marcel Proust és még számos híresség neve fémjelzi az ikonikus Ritz Paris hotelt, ahol most olyan bútorokhoz is hozzá lehet jutni, amelyek egykor az ő kényelmüket is szolgálhatták. Az Opéra Garnier épületétől mindössze 500 méterre, a Vendôme téren található hotel ugyanis nagyszabású aukciót rendez, amelyen 10.000 tárgyat, köztük számos luxusbútort árvereznek el.

Az aukció április 17 és 21 között lesz, a hétvégén azonban már bemutatnak 3.500 tárgyat, amelyekre lehet majd licitálni. Ezek között van egy 19. századi kád, függönyök, kanapék és egy hárfa is, valamint számos olyan tárgy, amelyek egykor a híres Hemingway Bar enteriőrjét gazdagították. A darabok egy részét az Artcurial oldalán is meg lehet megtekinteni. Egy terítő kikiáltási ára 100 euró körül mozog majd, a bútorokat, festményeket és szobrokat illetően azonban a felső határ a csillagos ég, hiszen igazán különleges relikviákhoz is hozzá lehet majd jutni az aukción.

A Ritz Paris történelmileg is jelentős helyszín, hiszen 1898-ban nyitotta meg a kapuit, és bár a történelem viharai nem kímélték, a mai napig az egyik legmenőbb a párizsi szállodák között. Négyéves felújítás után - a most licitre bocsátott tárgyak a legutolsó felújításkor kerültek a raktárba -, 2016 óta fogad újra látogatókat. Tragikus események is kötődnek a hotelhez: 1997-ben itt vacsorázott Diana hercegnő Dodi al-Fajeddel, mielőtt életüket vesztették volna Párizs belvárosában egy autóbalesetben.

© vilagszam.hu

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
Miért van ilyen meleg szeptemberben?
Ismét Afrikának köszönhetjük az őszi nyarat
PÉNZTÁRCA
E-kártya a cafeteriában
Annyit fizet, amennyit költ
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Will Smith jót tesz a hazai turizmusnak
Főleg mikor Budapest tényleg Budapest
RECIKLI
Facebook: ha sok a barátod, nagyobb az agyad
Kutatások a facebook kapcsán

Itt jártunk: Finnország

TOP
PIKÁNS

1. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai

Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt

3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán

Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták

4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró

A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Jönnek az e-babák

Tíz év múlva már minden második újszülött ilyen lesz

2. Vád alatt a pedofil milliárdos börtönőrei

Bill Clinton női ruhában

3. Minden, ami vagina

Új múzeum nyílt Londonban

4. Ő a legszexibb pasi az idén

Legalábbis a People magazin szerint

5. Napóleon-szakértő volt, szeretőt gyilkolt

Egy fiatal lány testrészei voltak a hátizsákjában

6. Újabb erőszakolási vád Polanski ellen

Az eset állítólag 44 évvel ezelőtt történt

7. Beosztottal randizott a nagyfőnök, kirúgták

A hatalmas üzleti siker sem védte meg

8. Lekapcsolták a pedofil oldalt a dark weben

Több száz gyanúsított van

9. 4500 dollárért kelt el Eva Braun bugyija

A legabszurdabb 2. világháborús árverési tárgy

10. Gyereklánnyal szexelt, három évet kapott

Szabolcsban történt, a kislány visszaszökött hozzá

Műsoraink
Finnország I.
Finnország II.
Finnország I. ism.
Közösség
Nap lánya

Ő benne van a százban

Szófelhő / Archív