Ők állhatnak majd a leggyorsabban talpra
Nem elkerülhetetlen a járvány utáni recesszió
[Kail] publikálva: 2020-04-12 11:30:00 | Nyomtatás
Európában és a világ többi részén is tombol még a járvány, a szakértők viszont már elkezdték felmérni annak gazdasági következményeit.
A koronavírus elleni védekezésben az elsődleges cél a járvány megfékezése és a fertőzöttek egészségügyi ellátása. De nem lehet figyelmen kívül hagyni a globális gazdaságra gyakorolt hatást sem. A szakemberek egy része már hetek, hónapok óta globális recessziót vetít előre, és bár vannak olyan vélemények, melyek szerint az év második felétől már elkezd talpra állni a gazdaság, a járvány következményei a GDP-n is mérhetők lesznek majd. Számos országban lesz negatív növekedés. A stabilabb gazdaságú országok viszont hamarabb épülhetnek fel az egészségügyi krízis után.
Az FM Global minden évben elkészíti a Globális Gazdasági Ellenállóképesség Indexet, mely a világ 130 országának gazdasági rugalmasságát méri olyan szempontok alapján, mint a politikai stabilitás, vállalatirányítás, kockázati környezet, logisztika és ellátási lánc, valamint az átláthatóság. A BBC a 2019-es lista legjobban teljesítő országait vizsgálta és vetette össze azzal, ahogy a koronavírusra reagáltak a döntéshozók és piaci szereplők. Így rangsorolták az első öt országot, ehhez kikérték az ott élő gazdasági szereplők véleményét is. Arra voltak kíváncsiak: hogyan kezelik a kihívásokat és milyen lépéseket tesznek most az adott országok, hogy a későbbiekben minél gyorsabban álljanak vissza a koronavírus előtti mutatók.
A BBC listája szerint Dánia, Szingapúr, az Egyesült Államok, Új-Zéland és Ruanda a világ többi országánál gyorsabban hozza majd rendbe a gazdaságát. Ezt a magas gazdasági ellenállóképesség mellett a kormányok gyors intézkedéseinek, válságmegelőző akcióiknak, az alacsony államadósságnak és átláthatóságnak köszönhetik. Országonként eltérő mutatókkal ugyan, de sikeresen megbirkózhatnak majd a koronavírus utáni recesszióval, mivel a várható gazdasági válságra nagymértékű állami szerepvállalással reagáltak. A legtöbb országban az egyéni vállalkozók mellett azok a cégek is kapnak kompenzációt, melyek bevételei csökkentek a járvány miatt, a munkavállalókat pedig a többi között munkahelyvédő intézkedésekkel is segítik a válsággal szemben.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Medve kergetett egy síelőt Erdélyben - videó
Gyorsan vágott az esze
2. A MÁV szemét továbbra is csípik a graffitik
Állítólag javult a tendencia
Egy időre abba is hagyja most a zenélést
4. Koronaékszer-lakodalomra készülnek Ajakon
Sanyi bácsi túllőtt a célon
5. Ekkora mázlija senkinek sem lehet
Egy nyáron kétszer vált hipergazdaggá
6. Lábát törte Törökországban Katie Price
Egyszerre mindkettőt
7. Kanye West indul az elnökválasztáson
Kim Kardashiannal közösen célozzák meg a Fehér Házat
8. A színész nyakának ugrott az óriáspatkány
Megkergültek a járványban
9. Karanténban a násznép Tolnában
Az anyakönyvvezető sem úszta meg
10. Szülés a villamosmegállóban Budapesten
Rendőrök voltak a bábák
Penny továbblépett