32 millió SMS-t küldtek karácsonykor
Kaszáltak a mobil-szolgáltatók Szlovákiában a szentestén
[j.protic] publikálva: 2012-12-26 09:49:00 | Nyomtatás
Az első gyors- statisztikák szerint a három szlovákiaimobilcég hálózatain keresztül összesen 31,8 millió szöveges telefonos üzenetet (SMS) küldtek el december 24-én, azaz Szenteste folyamán. Ez több, mint tavaly –adja hírűl a SITA hírügynökség.
A 2011-es évben karácsonykor "mindössze" 27,5 millió jókívánságot továbbítottak SMS-ben a karácsonyi ünnepek alkalmából. A legtöbb üzenet, 15 millió, az Orange hálózatából került kiküldésre, ebből másfél milliót délután kettő és három óra között továbbítottak.
A Telekom kliensei 9 millió, az O2 ügyfelei pedig 7,5 millió üzenetet küldtek. Richard Fides, az Orange szóvivőjének elmondása szerint csaknem félmillió multimédiás üzenet, azaz MMS is elküldésre került karácsony éjjelén, ami csaknem kétszáz százalékos emelkedést jelent.
Az Orange vezet a telefonos beszélgetések számában is, a hálózaton belül 4,5 millió hívást bonyolítottak le szenteste napján - ebből egymilliót délelőtt tíz és tizenegy óra között. Az O2 hálózatán keresztül 3,3 millió beszélgetés zajlott, szintén a 10-11 órás idősáv volt a leginkább zsúfolt ebből a szempontból.
A szám növekedése azért is érdekes, mert világszerte csökken a küldött SMS-ek száma, hiszen az okostelefonok korában a push-üzenetek törnek előre.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban
Sztárjainkat is utolérte a szerelem
2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian
Hiányzó gyémántok
3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt
Készen állsz?
4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez
Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől
5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy
Elmondjuk, miért!
6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi
Köztük vagy?
7. Jolie keményen megvádolta Pittet
„Történt családon belüli erőszak…”
8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!
Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?
9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár
Nem akárhol buktak le
10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után
A királyi családban sem fenékig tejfel az élet
Szépség és kitartás