A magyar úszócsillag vasárnap Tokióban 3 számban győzött

[szorenyi.p] publikálva: 2013-11-10 14:27:00 | Nyomtatásprint

hírkép

MTI Fotó: Kovács Anikó

Három aranyéremmel - s ezzel háromszor 1500 dollárral is - gazdagodott Hosszú Katinka vasárnap, az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának tokiói állomásán. Szombaton 2 első helyet gyűjtott be a magyar úszónő.

A Vasas világ- és Európa-bajnoknője a 25 méteres medencébe kiírt pénzdíjas viadal befejező napján - a verseny honlapjának tanúsága szerint - először 400 m vegyesen győzött 4:25.97 perccel, az ezüstérmesnél csaknem egy másodperccel hamarabb érkezve a célba. Ezután "pihent" egyet 100 m háton (57.33 mp, 4. hely), hogy a 200 m pillangó döntőjében már újfent szárnyaljon és nyerjen 2:04.03 perces remek teljesítménnyel. Jó félórával később a 100 méteres vegyesúszásban parádézott, igaz, itt nem egyedül, mivel a normál, vagyis 50 méteres medencében 200 m vegyesen olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Alicia Coutts hajszálra ugyanolyan idővel, 57.53 másodperc alatt tudta le a távot, így itt Hosszú az ausztrállal holtversenyben lett első. A szám rövidpályás világcsúcsát 57.45-tel tartja a magyar kiválóság.

Tetemes pontelőnyét tekintve az idei világkupa-sorozat összetett versenyét gyakorlatilag már megnyert, ezáltal a 100 ezer dolláros fődíjra is jogosult Hosszú a kétnapos vetélkedőt összességében öt első helyezéssel zárta.

A 200 m mellen olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel, aki fő számában szombaton magabiztosan diadalmaskodott, vasárnap a 100 méter mell döntőjében volt érdekelt, s itt második lett (57.37 mp), öccse, Gergely pedig bronzérmesként végzett 1500 m gyorson (14:39.06 p).

A tokiói verseny befejező számában világcsúcs született: az ausztrálok legjobb koedukált - két férfi és két nő alkotta - gyorsváltója tovább javítva a délelőtti selejtezőben elért 1:31.13-as rekordon 1:29.61 percre szállította le az eddigi legjobb eredményt.

A nyolc állomásos rövidpályás vk-sorozat a szerdai és csütörtöki versenyekkel Pekingben ér véget.