Ők voltak idén a Határtalanul döntősei

Mutatjuk a legjobb 14 csapatot

[Farmosi Nóra] publikálva: 2025-06-24 00:00:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A nemzeti összetartozást erősíti a Határtalanul Középiskolai Vetélkedő, amelyen idén is több mint 100 ezer anyaországi és külhoni középiskolás diák vett részt – közölte Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Határtalanul Középiskolai Vetélkedő keddi online nagydöntőjének megnyitóján.


A Határtalanul Programhoz kapcsolódó vetélkedőt idén is azzal a céllal rendezte meg a Nemzetpolitikai Államtitkárság, hogy lehetőséget biztosítson az anyaországi és külhoni középiskolásoknak, hogy történelmi, földrajzi és néprajzi kérdésekben mérjék össze tudásukat.

 

A nagydöntőbe jutott diákokat köszöntve Nacsa Lőrinc felidézte: A Határtalanul Programot 14 évvel ezelőtt azért indították el, hogy erősítsék a nemzeti összetartozás érzését és a magyar közösségeket szerte a Kárpát-medencében. Kiemelte: a program indulásakor az volt a cél, hogy a magyarországi diákok közvetlen tapasztalatot szerezzenek a külhoni régiókról, közös természeti és történelmi kincseinkről és a külhoni magyar közösségekről. Hozzátette: A Határtalanul vetélkedő a közös emlékeket a versenyzés élményével gazdagítja.

A nemzetpolitikáért felelős államtitkár elmondta: „Felmérésünk szerint a magyarországi egyetemisták 78%-a járt már határon túl és 62%-uknak van határon túli barátja vagy ismerőse. Emellett a programban részt vevő diákok kétharmada nyilatkozott úgy, hogy életre szóló élménnyel gazdagodott. Ezek az eredmények azt bizonyítják, hogy nemzeti közösségünk hálója egyre sűrűbb szövésű, egyre erősebb. Mindez nagyban köszönhető a Határtalanul Program sikerének.”

Az államtitkár gratulált a nagydöntőbe jutott csapatoknak és arra biztatta a diákokat, hogy a verseny során kialakított kapcsolataikkal, az új barátságokkal „a nemzet hálóját tovább erősítsék.”

A vetélkedő első helyezettje a budapesti Eötvös József Gimnázium csapata lett, a második helyen a Pannonhalmi Bencés Gimnázium, a harmadik helyen pedig a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ (Eszék) csapata végzett. A vetélkedő első helyezett csapatának jutalma egymillió forint osztálypénz, a második és harmadik helyezett pedig 300-300 ezer forint jutalomban részesül. Emellett 100 ezer forint összegű díjat vihetnek haza azok a felkészítő tanárok, akiknek csapata a nagydöntőbe jutott.

© vilagszam.hu




Galéria:



Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz



A kategória további hírei:


KÖRNYEZETVÉDELEM
Vasárnap reggel nagyon meglepődhet
Jön a szokásos óraátállítás
PÉNZTÁRCA
Már csak az új lakások drágulnak
Nő a kereslet a nagyon kicsik iránt
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Ezt látni kell! Angolpark Veszprém megyében
Ez már a negyedik felújított kastélypark
RECIKLI

Itt jártunk: Svájc

TOP
PIKÁNS

1. Mi van most az Adrián?

Egy magyar recepciós mesél

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban

Sztárjainkat is utolérte a szerelem

2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian

Hiányzó gyémántok

3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt

Készen állsz?

4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez

Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől

5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy

Elmondjuk, miért!

6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi

Köztük vagy?

7. Jolie keményen megvádolta Pittet

„Történt családon belüli erőszak…”

8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!

Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?

9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár

Nem akárhol buktak le

10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után

A királyi családban sem fenékig tejfel az élet

Műsoraink
2025.06.20. 18:35 Világszám - Inforádió
Erdély
2025.06.21. 10:05 Világszám - Inforádió
Vajdaság
2025.06.22. 10:35 Világszám - Inforádió
Erdély ism.
Közösség
Nap lánya

Szépség és kitartás

Szófelhő / Archív
--