Már a bélyegek is melegek Finnországban
Egy művészre emlékeznek ezzel a sorozattal
[szorenyi.p] publikálva: 2014-04-17 12:57:00 | Nyomtatás
Az egykor Tom of Finland művésznéven alkotó Touko Laaksonen finn grafikus homoerotikus rajzaira épülő bélyegeket ad ki idén ősszel a finn posta, ezzel tisztelegve néhai finn művész munkássága előtt.
A szeptember 8-én megjelenő bélyegeket Timo Berry garfikusművész tervezte a néhai alkotó két rajza alapján. "Tom of Finland-et a világ egyik legismertebb finn művészeként tartják számon" - húzta alá közleményében az Itella finn postaszolgálat az 1991-ben elhunyt Laaksonen munkásságát méltatva.
Az egykor Finnország és Kalifornia közt ingázó művész férfiasságot túlhangsúlyozó homoerotikus rajzai a műfaj ikonikus darabjaivá váltak és erőteljes hatással voltak többek közt a popkultúrára és a divatra is. Munkáiban a művész előszeretettel felhasználta a szubkultúrára jellemző öniróniát és humort - olvasható a finn posta honlapján.
Pályafutása során Laaksonen több mint 3500 rajzot készített. Az ősszel megjelenő bélyegeken az alkotóra jellemző erős és magabiztos, nagyon maszkulin férfiak szerepelnek.
A bélyegek kiadásához igazítva nyílik meg szeptember 6-án a tamperei Postamúzeumban az alkotónak szentelt tárlat, amely a Sealed with a Secret - Correspondence of Tom of Finland címet kapta.
A finn posta összesen 33 új dizájnt kínáló hét új bélyegszettel rukkol elő szeptember és október folyamán. A Tom of Finland alkotásaira épülő darabok mellett akvarelleket, hidakat, a finnországi mindennapokat, az égbolt szépségeit és a karácsonyt ábrázoló bélyegek fogják gazdagítani a kollekciót.
(Forrás: MTI)
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban
Sztárjainkat is utolérte a szerelem
2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian
Hiányzó gyémántok
3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt
Készen állsz?
4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez
Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől
5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy
Elmondjuk, miért!
6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi
Köztük vagy?
7. Jolie keményen megvádolta Pittet
„Történt családon belüli erőszak…”
8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!
Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?
9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár
Nem akárhol buktak le
10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után
A királyi családban sem fenékig tejfel az élet
Szépség és kitartás