Különleges árverés a Lovas Világkupán

Lovakkal a gyerekek gyógyulásáért

[V.J.] publikálva: 2012-12-11 12:29:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Az VI. OTP Bank Lovas Világkupa egyik fontos eleme volt, hogy minél több gyerek számára teremtse meg a lehetőséget a lovakkal való ismerkedésre. Sok gyerek számára talán ez a három nap teremtette meg a lehetőséget, hogy testközelből ismerkedhessen meg a négylábúakkal.

A társadalmi felelősségvállalás és a hazai lovasterápa ügyét a legnagyobb hazai lakossági bank mindig kiemelten kezelte. Nem véletlen hogy az OTP Bank Lovas Világkupa látványos lovas versenyszámai és show elemei mellett most is egy fontos társadalmi ügyre, a hívták fel a figyelmet. Az OTP Bank támogatási filozófiájának egyik alappillére, az esélyteremtés, mellyel hozzájárulhat a lovasterápia, mint a sérült, fogyatékos gyermekek gyógyításában, rehabilitációjában, valamint az egészség megőrzésében oly értékes terápiás eszköz népszerűsítéséhez. A sérült vagy fogyatékkal élő gyerekek számára a ló nem eszköz, hanem aktív cselekvőtárs. A lovasterápia során a ló mozgásának és jó természetének köszönhetően, a lóval szorosan együttműködve dolgoznak. A kezeléseknek köszönhetően a gyerekek mozgása rendezettebbé válik, egyensúlyérzékük, nagy és finommozgásaik fejlődnek, ritmusérzékük, edzettségük és önbizalmuk nő. Az Alapítvány szakmai munkája nemzetközi szinten is elismert. A Magyar Lovasterápia Szövetség Díjlovasversenyének és Fogyatékosok Lovasversenyének az OTP Bank több éve részese, amely nagy megtiszteltetés a pénzintézet számára.

Az idei akció a színes LEGÓ csikó felépítése és jótékonysági árverezése talán a Lovas Világkupa egyik legmeghatóbb jelenete volt. A befolyt több, mint 220 ezer forintos összeget a bank megduplázta, ezzel is újabb lehetőségeket teremtve a módszer hazai elterjesztésére.

© vilagszam.hu

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
Soha nem volt még ilyen tavaszunk
Másfél fokkal melegebb volt az április az átlagosnál
PÉNZTÁRCA
Obama 400 millió dollárba került eddig
Nagyon drága egy elnöki kampány Amerikában
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Mire figyeljünk, ha külföldön nyaralnánk?
Ezt mondja a virológus és a szakújságíró
RECIKLI
Hulladékból építkeznek a méhek
Bőségesen termelünk építőanyagot

Itt jártunk: Dánia

TOP
PIKÁNS

1. Mi van most az Adrián?

Egy magyar recepciós mesél

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian

Hiányzó gyémántok

2. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt

Készen állsz?

3. 5 tuti tipp a boldogabb élethez

Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől

4. Ez a legizgalmasabb csillagjegy

Elmondjuk, miért!

5. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi

Köztük vagy?

6. Jolie keményen megvádolta Pittet

„Történt családon belüli erőszak…”

7. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!

Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?

8. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár

Nem akárhol buktak le

9. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után

A királyi családban sem fenékig tejfel az élet

10. El sem akarjuk hinni, hogy válna Varga Judit

Egy bulvárlap círt cikket, a házaspár reagált

Műsoraink
2022.06.17. 18:35 Világszám - Inforádió
Amalfi
2022.06.18. 10:05 Világszám - Inforádió
Capri
10:35 Világszám - Inforádió
Amalfi ism.
Közösség
Nap lánya

Rohammentő

Szófelhő / Archív