A különlegesen erotikus műtárgyak titka

171 tételes aukció Budapesten

[szorenyi.p] publikálva: 2013-10-19 16:48:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Erotikus témájú műtárgyakat, festményeket, grafikákat és könyveket vonultat fel a budapesti Pintér Galéria és Aukciósház őszi árverésén. Az anyag az aktok mellett erotikus és szerelmes témájú, főként az 1920-as, 30-as évekből való alkotásokat, 19. század végére datált műtárgyakat és kortárs műveket egyaránt tartalmaz. Az aukcióra az újonnan kibővített galériában várják az érdeklődőket - mondta az aukciósház vezetője az MTI-nek.

Pintér Péter a tételek közül kiemelte Sándorfi István festőművész Ange et une mouette című nagyméretű olajfestményét, amely egy olasz gyűjtőtől került az aukcióra, és 6,5 millió forinttól kelhet el. A kép fénykezelése, festőisége és ikonográfiái utalásai a barokk festészet hangulatát idézik. A Magyarországot 1956-ban elhagyó autodidakta művész Párizsban már húszéves korára ismertté vált. Gyakran dolgozott fotó alapján, korai időszakában leginkább magát, később saját lányait használta modellnek.

Verebics Katalin kortárs festőművész Sebastian, valamint R és M című montázsának induló ára 40-40 ezer forint. Falloszokat és genitáliákat rejtett el Veszely Ferenc festő a nyolc darabból álló Sigmund Freud képeslapjai című munkájában, amelynek kikiáltási ára 160 ezer forint. Vogel Eric tíz darabból álló pikáns, a pornográfia határát súroló akvarell-sorozatát 250 ezer forinttól kínálják.

A tételek között elvontabb nőábrázolások is szerepelnek, mint például Gyenes Gitta ülő aktja, amely 12 millió forintról indul. Gyenes Gitta Budapesten, Nagybányán és Rómában tanult, 1910-től eleinte festményeivel, később pedig grafikáival szerepelt budapesti kiállításokon.

Licitálni lehet Országh Imre finoman erotikus munkájára, az 1931-re datált Hátakt virágokkal című képre 1,6 millió forinttól. Barcsay Jenő egyik korai pannója, az Aktok a műteremben 2,8 millió forinttól kelhet el.

A férfiábrázolások közül az árverésén szerepel Mattis Teutsch János Álló alakok című olajképe, amelynek kikiáltási ára 8 millió forint. Perlmutter Izsák Férfi hátakt című alkotása 460 ezer, egy idősebb cigány nőt ábrázoló Perlrott Csaba-kép pedig 1,9 millió forinttól vár gazdára.

Toulouse-Lautrec francia posztimpresszionista alkotó Madame Polaire-t, a korabeli Moulin Rouge díváját ábrázoló litográfiája 120 ezer forinttól kelhet el.

Pauer Gyula bronz reliefjei ahhoz a Szépségakció nevű projekthez kapcsolódnak, amelyet az 1985-ös szépségkirálynő választás szobrászati dokumentálására talált ki a tavaly elhunyt művész. Az aukción látható, Melltorzó és Fenék című héjplasztikákat 280-280 ezer forinttól kínálják.

Emellett erotikus jelenettel díszített pipákra, erotikus szobrocskákra, valamint keleti dobozkára is licitálhatnak az érdeklődők. A könyvkínálat 16 tétele között magyar, német és francia nyelvű kötetek szerepelnek.

© vilagszam.hu

(Forrás: MTI)

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
A földhő fűti Bécset
Kihasználják a főváros alatt lévő hőforrásokat
PÉNZTÁRCA
Tanévnyitó sztárokkal az O.K. Központban
10 000 középiskolás kaphat ingyenes pénzügyi képzést
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Jól startolt Ipolytarnóc
Ismét látogathatók az ipolytarnóci ősmaradványok
RECIKLI
Fából vaskarika, nem, toronyház!
Meghökkentő épületterv egy kanadai mérnöktől

Itt jártunk: Brazília

TOP
PIKÁNS

1. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai

Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt

3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán

Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták

4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró

A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Megfogta-e a püspök az énekesnő mellét?

Mutatjuk, mi történt

2. Csak ronda nőket meg pasikat mutathat a tévé?

Amikor túllépünk egy határon

3. Mi kell a nőnek?

Jól keresnek az elfoglalt üzletasszonyok partnerei

4. Steiner Kristóf érdekeset mondott a Pride-ról

Budapestre jön az Izraelben élő újságíró

5. Nem is voltam Trump szeretője

Ezt állítja a volt francia elnök felesége

6. Végre bocsánatot kért exétől Brad Pitt

Ezúttal Jennifer Aniston volt soron

7. Ilyen, amikor a nők üldözik a férfiakat

Szerepcserés videón mutatják meg

8. Szexszünet munkaidőben

Mindenki jól jár

9. Szexleckék panda maciknak

Videó is készült róla

10. Méhekkel elégítette ki magát Kleopátra

A rovarok adták a rezgést az ókori vibrátorban

Műsoraink
Ecuador 1.
Ecuador 2.
Ecuador 1. ism.
Közösség
Nap lánya

Szabadság, szerelem

Szófelhő / Archív