Tíz magyar mobilfilm megy Cannes-ba

Kihirdették a győzteseket

[Kail] publikálva: 2019-03-20 17:37:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Kihirdették szerdán Budapesten az első Magyar Telefonfilmes Fesztivál pályázatának tíz nyertesét; a győztes alkotásokat a Cannes-i Global Short Film Award mobiltelefonos szekciójának döntőjében vetítik május 25-én Franciaországban.


Kiss Róbert Richard egyetemi oktató, Prima Primissima díjas újságíró, kommunikációs szakember a szerdai eredményhirdetésen elmondta, hogy mintegy 70 pályázat érkezett a fesztivál felhívására, az előzsűrizést követően a nemzetközi szakemberekből álló grémium 25 film közül választotta ki azt a tíz győztes alkotást, amely Magyarországot képviseli majd Cannes-ban. A maximum háromperces filmek között lélektani dráma, útifilm és humoros alkotás is szerepel. Kiemelte: az alkotások párkapcsolatokról, internetes zaklatásról, előítéletekről, az összetartozás-tudatról szólnak, de érintik a környezetvédelem témáját is.

Mint fogalmazott, ma, az okostelefonok világában olyan jó minőségű, akár 4K felbontású alkotásokat lehet létrehozni, amelyeket bárhol le lehet vetíteni.

Elmondta azt is, hogy a fesztivál nemzetközi zsűrijének tagja volt többek között Sandeep Marwah, az ázsiai filmakadémia executive igazgatója, Csen Jüan-jüan, a Zenith Capital befektetési vezetője, Erdélyi Rudolf, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója, Márta István, a Magyar Fesztivál Szövetség vezetője, Siklósi Beatrix, a közmédia M5 kulturális csatorna igazgatója, valamint Hajnal Virág, a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkárságának főosztályvezetője.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy külön díjazzák az Otthon témakörben beküldött legjobb pályázatokat, amelyet külhoni magyar alkotók között hirdettek meg. A díjakat várhatóan április végén adják át.

Karl Bardosh, a New York Egyetem Film, TV és New Media professzora, a nemzetközi telefonfilmes fesztiválok úttörője, a zsűri elnöke hangsúlyozta, hogy a mobilfilmes fesztiváloknak rendkívül jelentős mozgalma van a világban, az első magyarországi fesztivált hagyományteremtő szándékkal rendezik meg. A tíz nyertes magyar alkotást a cannes-i filmvásáron láthatja majd a közönség, 10-10 indiai és kínai, valamint tíz amerikai alkotás mellett.

Hangsúlyozta: a mobiltelefon a film- és televíziós nyelv terjesztésére a legalkalmasabb eszköz, amely mögött komoly tömegmozgalom áll.

Sandeep Marwah, az ázsiai filmakadémia executive igazgatója, a nemzetközi zsűri tagja kiemelte: India az elsőszámú filmgyártó nemzet a világon, évente háromszor több játékfilmet készítenek, mint Hollywoodban. Hozzátette: Indiában 2008-ban indították útjára az első nemzetközi mobiltelefonos fesztivált. A tizenkettedik eseményre már 600 pályázat érkezett, ezek közül választották ki azt a tíz alkotást, amely Indiát képviseli május végén Cannes-ban. Elmondta azt is, hogy örömmel vállalta el a magyarországi zsűrizést. Mint mondta, a magyarországi fesztiválra jó minőségű, komoly üzenetet hordozó munkák születtek.

Csen Jüan-jüan, a Zenith Capital befektetési vezetője, a zsűri egyik tagja hangsúlyozta: Kínában ugyancsak komoly hagyományai vannak a filmkészítésnek. Kiemelte, hogy több olyan platform is létezik az ázsiai országban, amelyen naponta több száz mobiltelefonos kisfilmet tekinthet meg a közönség.

A nyertes magyar filmek rövidesen elérhetőek lesznek a mobilfilmfesztival.hu oldalon.

 

© vilagszam.hu

(Forrás: MTI)




Galéria:



Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz



A kategória további hírei:


KÖRNYEZETVÉDELEM
Egészségtelen 30 fokon mosni
Nem pusztulnak el a baktériumok
PÉNZTÁRCA
Milliárdos bukóban a SAS
Nagy a veszteség az északi légitársaságnál
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Shanghai Airlines - két új járat Budapestre
A nagyobb ferihegyi üzletekben már elfogadják
RECIKLI
Napelem a fűkunyhón
Megújuló energiák forradalmasítják Afrikát?

Itt jártunk: Dánia

TOP
PIKÁNS

1. Mi van most az Adrián?

Egy magyar recepciós mesél

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian

Hiányzó gyémántok

2. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt

Készen állsz?

3. 5 tuti tipp a boldogabb élethez

Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől

4. Ez a legizgalmasabb csillagjegy

Elmondjuk, miért!

5. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi

Köztük vagy?

6. Jolie keményen megvádolta Pittet

„Történt családon belüli erőszak…”

7. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!

Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?

8. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár

Nem akárhol buktak le

9. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után

A királyi családban sem fenékig tejfel az élet

10. El sem akarjuk hinni, hogy válna Varga Judit

Egy bulvárlap círt cikket, a házaspár reagált

Műsoraink
2023.02.17. 18:35 Világszám - Inforádió
Kigyókkal a világban I.
2023.02.18. 10:05 Világszám - Inforádió
Kígyókkal a világban II.
2023.02.19. 10:35 Világszám - Inforádió
Kigyókkal a világban I. ism.
Közösség
Nap lánya

Juno az istenek királynője

Szófelhő / Archív
--