Rendőr okozhatta a tömegkarambolt az M3-on
Részeg lehetett a szabolcsi férfi
[szorenyi.p] publikálva: 2013-03-12 12:04:00 | Nyomtatás
MTI Fotó: Lakatos Péter
Súlyos testi sértést okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetéssel gyanúsítja a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség azt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szolgáló rendőrt, aki nagy valószínűséggel a hétfő esti, az M3-as autópályán történt tömegkarambolt okozta.
A megalapozott gyanú szerint H. Csaba 39 éves őrnagy volt az, aki elsőként ütközött neki az autópálya Nyíregyháza felé vezető oldalán egy előtte haladó autónak. Összesen hat jármű szaladt egymásba, hárman megsérültek. A férfi kihallgatása jelenleg is folyik.
A gyanúsított az első szakértői vélemények szerint közepesen ittas állapotban vezetett, amikor belerohant az előtte haladó autóba, s azt a szalagkorlátnak lökte. A kocsiban többen megsérültek, közülük egy 7 éves koponyasérült kisfiú állapota a legsúlyosabb – tette hozzá az ügyészségi szóvivő.
Beluzsárné Belicza Andrea, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a baleset után arról tájékoztatta az MTI-t, hogy öt-hat gépkocsi rohant egymásba az M3-as Nyíregyháza felé vezető oldalán, a 37-es kilométerszelvénynél, Bag térségében. Mivel az egyik autó átrepült a szemközi oldalra, az autópályát teljes egészében lezárták, a forgalmat mindkét irányból a 3-as útra terelték. A szóvivő már akkor jelezte: a szemtanúk meghallgatása, illetve a helyszínelés - így a teljes pályazár is - legalább hajnalig tart majd. Utóbb kiderült, hogy a tömegkarambol vizsgálatát – mivel a balesetet a gyanú szerint rendőr okozta – éjszaka a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség vette át.
A mentők tájékoztatása szerint a karambolban négyen sérültek meg, de egyikük csak helyszíni ellátásra szorult. Két gyermeket és egy nőt kórházba szállítottak. Egy 14 éves fiút, aki könnyebben sérült meg, illetve egy szintén könnyebb sérüléseket szenvedett nőt a hatvani, míg egy súlyos állapotban lévő 7 éves fiút a fővárosi Heim Pál kórházba vittek.
(Forrás: MTI)
Galéria:
A kategória további hírei:
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai
Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt
3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán
Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták
4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró
A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Pucéron kampányolt a professzor asszony
A Brexit meztelenné tesz
2. Meghalt a híres csók háborús hőse
Öröm vagy szexuális zaklatás?
3. Sporttörténeti per kezdődött
Indulhat-e a nők között Semenya?
4. Hogy lett Párizs a szerelem városa?
Nászutasok a prostik nyomában
5. A Valentin-nap sötét múltja
Kecskevér, bőrkorbács és meztelen rohangászás
6. Pikáns fotókkal zsarolják Jeff Bezost
Miért került célkeresztbe a világ leggazdagabb embere?
Meztelen volt a közönség a színházban
8. Zaklatta, levágta hát a péniszét
Bosszú Indiában
Okostelefonra vették a képviselői pásztorórát
10. Megfogta-e a püspök az énekesnő mellét?
Mutatjuk, mi történt
A maláj tigris