Mi is kiszúrhatunk a reptéri szarkákkal
Megmondjuk, hogyan
[Kail] publikálva: 2018-02-14 09:36:00 | Nyomtatás
Parfümök, ékszerek, készpénz. Leginkább ezekre utaznak azok, akik a légi utasok feladott poggyászát kifosztják. A lakat a bőröndön ilyenkor nem segít - még az interneten is van olyan videó, amelyik mutatja, hogy ez nem akadály. De hogyan tehetjük a legtöbbet a csomagjaink védelméért?
Rákényszerítenek bennünket a légitársaságok és a légi közlekedésről szóló szabályok, hogy feladjuk a dolgainkat, ezért jobb minél kevesebb cuccal utazni - tanácsolta a TV2 reggeli műsorában Kiss Róbert Richard turisztika szakújságíró. Így kézipoggyászként vihetjük az értékeinket és rajtuk tarthatjuk végig a szemünket. De ha ez nem lehetséges, muszáj sok holmit magunkkal vinnünk, akkor bőrönd esetében használ a fóliázás. Kevés olyan esetről tudni, hogy fóliázott bőröndből valami eltűnt volna. Segít az is, ha alaposan megfontoljuk, hogy mit teszünk a bőröndbe. Lehetőleg minél kevesebb érték kerüljön oda, kevés olyan dolog, aminél fáj, ha eltűnik vagy ami vonzó lehet a szarkáknak.
Ha mégis elloptak valamit a poggyászból, akkor azt bizonyítani kell. Célszerű a repülőtéren indulás előtt még egyszer kinyitni a csomagot, kamerával felvenni, hogy mi van benne, majd visszazárni és egyből feltenni a futószalagra. Így tudjuk igazolni azt, hogy beletettünk valamit. Aztán amikor megérkezünk, rögtön ugyanígy meg kell néznünk, hogy még mindig benne van-e az a dolog a bőröndben. De ez eléggé kevéssé életszerű, a valóságban ha nem irreális dolgot állítunk, azt azért el szokták fogadni tényként és utánanéznek a történteknek az érintett légitársaság képviselői. Ha van valami, ami közel áll a szívünkhöz és fel kellett adnunk, akkor érkezés után rögtön ellenőrizzük, hogy nem tűnt-e el. Még akkor is, ha furcsán néznek ránk, amiért egyből bontogatjuk a szalagról lekerült bőröndöt és abból kihullik például a fehérnemű. Ha hiányzik az adott dolog, azonnal oda kell menni a poggyászpulthoz és fel kell vetetni a jegyzőkönyvet - javasolja a szakújságíró.
A hivatalos statisztikák szerint egyébként nem gyakori a poggyászfosztogatás Budapesten, bár amit az interneten látunk, az más képet mutat - mondja Kiss Róbert Richard. Aki biztatónak tartja, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium rögtön vizsgálatot rendelt el, amikor kipattant a botrány a Liszt Ferenc repülőtéren és van már felderített eset is.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. A MÁV szemét továbbra is csípik a graffitik
Állítólag javult a tendencia
Egy időre abba is hagyja most a zenélést
3. Koronaékszer-lakodalomra készülnek Ajakon
Sanyi bácsi túllőtt a célon
4. Ekkora mázlija senkinek sem lehet
Egy nyáron kétszer vált hipergazdaggá
5. Lábát törte Törökországban Katie Price
Egyszerre mindkettőt
6. Kanye West indul az elnökválasztáson
Kim Kardashiannal közösen célozzák meg a Fehér Házat
7. A színész nyakának ugrott az óriáspatkány
Megkergültek a járványban
8. Karanténban a násznép Tolnában
Az anyakönyvvezető sem úszta meg
9. Szülés a villamosmegállóban Budapesten
Rendőrök voltak a bábák
10. Szexbabák a stadion lelátóján
Szabadkozik a koreai klub
Hull a pelyhes