Véget ért a Férfi Vízilabda Világliga

[Kail] publikálva: 2018-06-23 23:42:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresekkel kikapott a montenegrói csapattól a világliga nyolccsapatos szuperdöntőjének szombati fináléjában, a Duna Arénában.

A két csapat kedden a csoportküzdelmek során is találkozott egymással: a montenegróiak akkor 12-9-re nyertek és most is ők kezdtek jobban, Aleksandar Ivovic előbb előnyből, majd távolról akcióból talált be. A magyar csapat nem találta a ritmust, de jött Bátori Bence, aki előbb egy gyönyörű góllal szépített, majd kettős emberhátrányban blokkolt önfeláldozóan. Fél perccel a negyed vége előtt újra Bátori villant és egyenlített.

Magyar szempontból kiválóan folytatódott a mérkőzés: Kovács Gergő és Manhercz Krisztián bombagólt szerzett – utóbbi kettőt is – míg Nagy Viktor “falat húzott” a kapuja elé. A második negyed végén egy rövidzárlatot két góllal büntetett Montenegró, amivel minimálisra csökkentette a különbséget. Nem sokkal később egy harmadik jobbkezes lövő, Erdélyi Balázs is feliratkozott a gólszerzők közé, a nagyszünet előtt pedig még kimaradt egy magyar fór.

A nagyszünet után Ivovic ötösével kapaszkodott tovább Montenegró, majd Dragan Draskovic egyenlített centerből. Támadásban kissé tanácstalannak tűnt a magyar válogatott, ekkor jött egy szép egyéni megmozdulás: Vámos Márton harcolt ki hét méterről egy szabaddobást, amit három blokk között zúdított a hálóba. Nagy Viktor parádés védése után Bedő Krisztián emberelőnyt harcolt ki, Märcz Tamás időkérése után néhány passz után Erdélyi a kapus feje fölé bombázott (8-6). A montenegróiak fórból a negyed vége előtt újra felzárkóztak.

A zárónegyed elején Angyal Dánielt és a montenegróiak egyik legjobbját, Mladan Janovicot is cserével végleg kiállították. A magyarok egy kettős fórt védekeztek ki, majd Bedő szerzett parádésan labdát. Kissé elfáradt és a kiállítások miatt meg is fogyatkozott a magyar válogatott, amelyben így Vámosnak kellett bekkelnie Misiccsel szemben, a montenegrói pedig kihasználta a helyzetet és egyenlített (8-8). A túloldalon Mezei Tamás rázta meg magát és Ivoviccsal a nyakán csavart a kapuba. Egy perccel a vége előtt Marko Petkovic óriási akciógóllal egalizált. Tizenhét másodperc volt hátra, amikor labdát szerzett Jansik Dávid, a szövetségi kapitány időt kért, de az eredmény nem változott, így akárcsak a világbajnok horvátok elleni negyeddöntőben, jöhettek az ötméteresek.

A párbaj elején Vámos és Zalánki is a kapufát találta el, ez pedig megpecsételte a magyar válogatott sorsát, és ezüstérmet szerzett.

A Férfi Vízilabda Világliga szuperdöntőjének fináléjában Montenegró-Magyarország 13-11 (2-2, 2-4, 3-2, 2-1, 4-2) – ötméteresekkel.

Korábbi eredmények: a 3. helyért: Spanyolország-Japán 12-7, az 5. helyért: Horvátország-Ausztrália 10-8, a 7. helyért: Egyesült Államok-Kazahsztán 9-3.

Bill Clinton női ruhában

6. Minden, ami vagina