Két nap, két melegrekord Németországban
Élet 42 fok fölött
[Kail] publikálva: 2019-07-26 09:13:00 | Nyomtatás
Csütörtökön ismét megdőlt a melegrekord Németországban, két nap alatt másodszor.
A szövetségi meteorológiai szolgálat (DWD) esti jelentése szerint az új történelmi csúcs 42,6 Celsius-fok, Alsó-Szászország tartományban, a holland határ térségében fekvő Lingen melletti mérőállomáson regisztrálták.
Az előző rekord 40,5 fok volt, szerdán mérték Észak-Rajna-Vesztfália tartományban, a német hadsereg (Bundeswehr) geilenkircheni légi támaszpontján.
Így két nap alatt kétszer is megdőlt a Bajorország tartományi Kitzingenben 2015-ben regisztrált 40,3 Celsius fokos történelmi csúcs.
Németországban a rendszeres időjárási adatfelvétel csaknem 140 éves történetében először mértek 42 fok feletti hőmérsékletet. A hőség súlyosságát jelzi, hogy csütörtökön a DWD 15 mérőállomásán regisztráltak a "régi", kitzingeni rekordnál nagyobb meleget, és 25 állomáson mértek 40 Celsius foknál magasabb csúcsértéket.
A DWD adatai szerint csütörtökön az ország 16 tartománya közül 6-ban mértek új helyi melegrekordot, Alsó-Szászország mellett Észak-Rajna-Vesztfáliában, ahol 41,2 Celsius fokot regisztráltak, Rajna-vidék-Pfalzban, ahol 40,6 fok az új történelmi csúcs és Bajorországban, ahol 40,4 fok, valamint Hessenben és Saar-vidéken, ahol egyaránt 40,2 fok az előzetes hivatalos hőmérsékleti rekord.
A szolgálat előrejelzése szerint a következő napokban még nagyobb lesz a kánikula. Az ország nagy részén 39-40 fok körül alakulhat a legmagasabb napi hőmérséklet, 30 fok alatti csúcshőmérsékletekre pedig csak a tengerparti területeken és a hegyvidékek ezer méternél magasabban fekvő régióiban lehet számítani. Enyhülés vasárnaptól várható, a hűvös légtömegek heves záporokkal, zivatarokkal érkezhetnek.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. El sem akarjuk hinni, hogy válna Varga Judit
Egy bulvárlap círt cikket, a házaspár reagált
2. Medve kergetett egy síelőt Erdélyben - videó
Gyorsan vágott az esze
3. A MÁV szemét továbbra is csípik a graffitik
Állítólag javult a tendencia
Egy időre abba is hagyja most a zenélést
5. Koronaékszer-lakodalomra készülnek Ajakon
Sanyi bácsi túllőtt a célon
6. Ekkora mázlija senkinek sem lehet
Egy nyáron kétszer vált hipergazdaggá
7. Lábát törte Törökországban Katie Price
Egyszerre mindkettőt
8. Kanye West indul az elnökválasztáson
Kim Kardashiannal közösen célozzák meg a Fehér Házat
9. A színész nyakának ugrott az óriáspatkány
Megkergültek a járványban
10. Karanténban a násznép Tolnában
Az anyakönyvvezető sem úszta meg
Hip-hop szerelmese