Satanék a sírból hozták vissza a továbbjutást

[j.protic] publikálva: 2013-05-14 22:26:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Vladimír Vujtek a szlovák hokisok cseh edzője./fotó: aktuality.sk/

Befejeződtek a csoportküzdelmek a Helsinkiben és Stockholmban zajló jégkorong-világbajnokságon. A szlovák és a cseh csapat is csak az utolsó pillanatban harcolta ki a negyeddöntőbe jutást. Az eddig gyengélkedő csehek utolsó csoportmérkőzésükön 7:O-ra leradírozták a norvégokat, míg a szlovákok – három korábbi vereség után - 4:1-verték az USA-t és ezzel végül is a továbbjutást jelentő 4.helyet szerezték meg csoportjukban

A Helsinkiben játszott meccs előtt egyszerű volt a képlet: ha a szlovákok a rendes játékidőben nyernek, akkor mindenképpen negyeddöntősök, viszont ha csak két vagy egy pontot szereznek, akkor sorsuk az ellenfelek eredményétől függ.

Vladimír Vůjtek védencei nem is akarták másra bízni a döntést, és hihetelenül jól kezdtek: alighogy elkezdődött a meccs,az NHL-ben játszó Kopecký elcsípte Bishop kapus rossz átadását, Radivojevič pedig közelről az üres kapuba lőhetett – 1:0. A gól már a 15. másodpercben esett, ez a lett Cipulis találatával együtt (melyet épp a szlovákok ellen szerzett) a világbajnokság eddigi leggyorsabb gólja. A szlovákok a 4.percben megszerezték második góljukat is és biztosan uralták a játékot, később már 3:O-ás vezetésre tettek szert. Igaz a második harmad végén az amerikaiak szépítettek, de az utolsó játékrészben már nem igazán tudták megszorítani a takikusan játszó szlovákokat. Az utolsó percekben az amerikaiak lehívták kapusukat, de nem sikerült szépíteniük, sőt néhány másodperccel a lefújás előtt megkapták – üres kapuba – a negyedik góljukat. A szokatlan időben, délben játszott találkozó után örömmámor tört ki Szlovákiában, a szurkolók most már a tavalyi siker megismétlését várják Satanéktól. Egy éve a csapat ezüstérmet szerzett, most azonban az elődöntöbe való jutásért előbb le kell győzni a házigazda finn együttest, mely kedden este csak hosszabbítás után diadalmaskodott a lettek ellen. A csehek a negyeddöntőben a stockholmi csoport váratlan győztesével, a vb eddigi legnagyobb szenzációját szolgáltató svájci együttessel mérik össze erejüket.