Hidegvérrel lelőtte a két fegyveres rablót
Vadnyugati jelenetek vadkeleten
[szorenyi.p] publikálva: 2013-07-13 19:23:00 | Nyomtatás
Fotónk illusztráció
A két rabló és a pénzszállító kocsi vezetője életét vesztette Ukrajnában egy akciókrimibe illő fegyveres rablótámadás során – adta hírül a Szevodnya hírportálja. A rablótámadás elkövetőit az egyik biztonsági őr lőtte le. Később kiderült, hogy az esetnek egy negyedik halálos áldozata is van: egy taxisofőr, akit korábban a rablók lőttek agyon, hogy megszerezzék a kocsiját.
A Szevodnya tudósítójának a támadókat leterítő biztonsági őr elmondta, hogy péntek reggel a szokásos útvonalon haladtak a páncélozatlan pénzszállító furgonnal. Egy néptelen útvonalon arra figyeltek fel, hogy egy személygépkocsi áttér az ő sávjukban, és látszólag irányítatlanul halad velük szemben. A frontális ütközés elkerülése végett a sofőr lehúzódott egy útszéli parkolóba.
A kocsiból ekkor kiszállt két állarcos férfi, akik automata fegyverekből azonnal tüzet nyitottak a pénzszállítókra. Először a furgon vezetőjét vették célba, aki fejlövést kapott és meghalt, majd két oldalról tűz alá vették a járművet, hogy a raktérben tartózkodó biztonsági őröket is likvidálhassák. Alekszandr ekkor az egyik ablakon keresztül viszonozta a tüzet, és mind a két támadót sikerült eltalálnia. Az egyikük a helyszínen, a másik a kórházba szállítás után vesztette életét.
A hős biztonsági őr az újságíróknak elmondta, hogy egyáltalán nem érez lelkiismeret-furdalást. Tettével megmentette társa és a saját életét, valamint a raktérben heverő 3 millió hrivnyát tartalmazó pénzeszsákokat is. A 28 éves Alekszandr nem most esett át a tűzkeresztségen először. Korábban hivatásos katonaként szolgált az ukrán seregben, ahol különösen védett szállítmányok biztosítása volt a feladata, és gyakorlatilag mindennemű támadás visszaverésére alapos kiképzést kapott.
(Palkó István)
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után
A királyi családban sem fenékig tejfel az élet
2. El sem akarjuk hinni, hogy válna Varga Judit
Egy bulvárlap círt cikket, a házaspár reagált
3. Medve kergetett egy síelőt Erdélyben - videó
Gyorsan vágott az esze
4. A MÁV szemét továbbra is csípik a graffitik
Állítólag javult a tendencia
Egy időre abba is hagyja most a zenélést
6. Koronaékszer-lakodalomra készülnek Ajakon
Sanyi bácsi túllőtt a célon
7. Ekkora mázlija senkinek sem lehet
Egy nyáron kétszer vált hipergazdaggá
8. Lábát törte Törökországban Katie Price
Egyszerre mindkettőt
9. Kanye West indul az elnökválasztáson
Kim Kardashiannal közösen célozzák meg a Fehér Házat
10. A színész nyakának ugrott az óriáspatkány
Megkergültek a járványban
Nem is szexszimbólum