Csökkenhet az energiaimport-függőségünk
2014-04-02 08:00:00 superadmin
Munkahelyteremtés, kis és középvállalkozások fejlesztése, nagy múltú ipari cégek felvirágoztatása, új vállalatok térségbe telepítése. Tuzson Bence területi fejlesztési biztos ebben látja a versenyképesség erősítését hosszú távon.
„Területi fejlesztési biztosként az a célom, hogy fejlesztésekkel, beruházásokkal segítsem a Dunakeszin és térségében működő vállalkozásokat."– hangsúlyozta Tuzson Bence, majd hozzátette: 2010 óta a térségünk rendkívüli sikereket ért el. Számos területen tudtunk előre lépni. Például elektronikus kereskedelem kialakítása, technológia fejlesztések és raktár-átalakítások, valamint eszközbeszerzések zajlanak, emellett több vállalkozás turisztikai szolgáltatások fejlesztésén, bővítésén dolgozik.
A négygyermekes jogász szerint a stabil munkahelyek által lesz tervezhető a jövő. Ezért kiemelten fontos a munkahelyek megtartása és új munkahelyek teremtése. Mindez a nemzeti termelő ipar fejlesztésével érhető el. Ez a nagymúltú ipari üzemek felvirágoztatását és új ipari létesítmények térségbe telepítését jelenti.
A területi fejlesztési biztos nagy hangsúlyt fektet a megújuló energián alapuló rendszerek fejlesztésére a kistérségek energia ellátása érdekében.
„Magyarország energia import függőségének csökkentése kiemelt feladat kell, hogy legyen, és erre kiváló lehetőséget nyújtanak a megújuló energia alapú, helyi igényeket kiszolgáló kiserőművek, amelyek alapja a Magyarországon nagy mennyiségben rendelkezésre álló biomassza. A biomassza egyaránt fölhasználható ún. biomassza kazánokban vagy biogáz üzemekben, ahol gázmotor fejleszti az elektromos energiát.”- mondta Tuzson Bence. A fejlesztési biztos szerint a helyi energiaellátó rendszereknek helye van a hazai gazdaságban.
A biomassza alapú energia ellátási rendszer, gyorsan megtérülő beruházás (8-10 év) és a hazai gyártású kazánokra lehet alapozni amely piacteremtés, iparfejlesztés szempontjából kiemelten fontos.. Munkahelyeket teremt közvetlenül az energiatermelő üzemnél, illetve a beszállító, kiszolgáló cégeken keresztül. Mindemellett csökkenti a CO2 kibocsátást, ezzel elősegítve nemzetközi vállalásaink teljesítését (2020-ra 14,6%)”- hangsúlyozta Tuzson Bence területi fejlesztési biztos.