
2010-07-22 00:00:00 Bajory Á. Rita
Gyöngyőrű emléket hagyott az utókornak a kastély építtető, bolondos II. Lajos, bajor király. Költséges hobbiját nem nézték jó szemmel, de Németország legszebb kastélyai ma az egyik legnagyobb turisztikai vonzerővel bírnak Európában. Az InfoRadio ezúttal a bajor vidékre kalauzolja a hallgatóit.
A bajor völgyekben pázsitfű takarja be a hegyoldalt, és ezerféle fa színesíti a zöld szőnyeget. Ez a festői szépségű vidék bűvölte el a II. Lajos bajor királyt, amikor a valóságban is megteremtette a saját álomvilágát. A fenyvesek ölelésében, egy meredek sziklaszirtre építette a csodálatos neuschwansteini kastélyt. A ma ezreket vonzó építészeti csoda egykor teljesen kiürítette a királyi kincstárt és szegénységbe sodorta a bajor népet.
Bajorország fővárosát alig fél óra alatt vonattal elérhetjük. A német vasút első szerelvénye 175 évvel ezelőtt zakatolt a síneken, most a leglassabb vonat is képes alsó hangon 300 km/ó száguldani. A határtalan technikai fejlődésről a Nürnbergi Vasútmúzeum vezetőjével hallhatnak helyszíni riportot, és további érdekességeket a vonatról.
Nürbergben látogatást teszünk az egykori hitleri birodalom, náci propaganda helyszínére, de szavakban elmondva bejárjuk a sör hazáját, Münchent is.
Itt persze még nincs vége, mert a japán konyhaművészetről is szó esik. A felkelő nap országának gasztronómiáról exkluzív interjút hallhatnak a Budapestre látogatott Nobuval.