Egyre több szlovák turista jön hozzánk
2014-02-26 10:03:00 j.protic
A pozsonyi magyar nagykövetség adott otthont annak a meghitt ünnepségnek, melynek keretében bemutatták a Magyar Turizmus Zrt. új szlovákiai képviselőjét.
Az ideiglenes váltás oka prózai: a Magyar Turizmus Zrt. szlovák képviseletének feladatait eddig ellátó Godár Ivett anyai örömök elé néz, ezért munkáját Renács Szilvia veszi át márciustól, határozott időre. Mindezt Horváth Gergely a Magyar Turizmus Zrt,vezérigazgatóhelyettese jelentette be, aki méltatta Godár Ivett 1O éves munkáját, mint mondta, nagy érdeme van abban, hogy Szlovákiában folyamatosan nő az érdeklődés a magyarországi utak, üdülések iránt, a statisztikai adatok szerint 2O12-ben az előző évhez képest 13 százalékkal több szlovákiai látogató jött Magyarországra, azok száma, akik legalább egy vendég-éjszakát töltöttek nálunk, meghaladta a 12O ezret.
Renács Szilvia az elmúlt években is a turisztikai marketing területen tevékenykedett, a pozsonyi önkormányzat kultúráért és turizmusért felelős szekciójában a DESTINATOUR határon átnyúló turisztikai együttműködést koordinálta a szlovák fél részéről. Ezt megelőzően a szlovák közösségi megjelenést szervezte a 2010-es sanghaji világkiállításon a kivitelező ügynökség kötelékében- olvasható a MT Zrt.hivatalos honlapján..
Korábbi pályafutása során részt vett a Szlovák Idegenforgalmi Hivatal munkájában, de dolgozott több szlovák utazási iroda munkatársaként is. Széles körű szakmai tapasztalata, valamint szlovák, angol és német nyelvtudása biztosítja a külképviseleten folyó magas szintű szakmai munka folytatását.