Pénzügyek és gazdaság az Állatkertben

2013-09-02 10:00:00 superadmin

hírkép

A pécsi gyermekotthon és a székesfehérvári Vigyázó Kéz Alapítvány diákjai látogattak legutóbb Budapestre, az OTP Fáy András Alapítvány O.K. Központjába, hogy pénzügyi ismereteiket, tudásukat gyarapítsák.



A rendhagyó „oktatási nap” a Fővárosi Állat- és Növénykertben kezdődött, ahol egy kétórás interaktív séta során a diákok gazdasági ismereteit is tesztelték és bővítették a központ trénerei. A tanulók megtudhatták, melyik az állatkert legköltségesebb állata (oroszlánfóka), mennyibe kerül a jegesmedve ellátása.

Az interaktív, különleges pénzügyi és gazdasági „óra” keretében a trénerek segítségével megismerhették, hogy milyen bevételei és költségei vannak egy ekkora intézménynek, hogyan és miből tudja kitermelni az állatok fenntartását, az állatgondozók mi alapján kapják a fizetésüket. A tevék gondozása például négy ember feladata.

Ezzel a rendhagyó délelőtti órával már érzékelhették a résztvevők az O.K. Központ által alkalmazott újszerű oktatási módszereket, melyek lényege: szórakoztatva tanulni. Ezt követően délután már a központban folytatódott az óra, ahol nem mindennapi eszközparkra és az interaktivitásra épülő oktatási modell keretében játszva szereztek hasznos pénzügyi és gazdasági ismereteket a fiatalok, olyanokat, amiket a hagyományos oktatási intézményekben a tanárok nem mondanak el, de az életben rendkívül hasznosak.

Az OTP Fáy András Alapítvány által működtetett O.K. Központ (Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja) megnyitása óta már több mint 5500 gyereknek és fiatal felnőttnek nyújtott ingyenes pénzügyi és gazdasági tréninget, mindez költségmentes a tanulóknak, csupán a jelentkezési szándékot kell eljuttatni a központ felé.

A központ ingyenes tréningei során olyan pénzügyi és gazdasági ismereteket ad át a fiataloknak, amelyek segítségével a jövőben tudatosabban kezelhetik saját pénzügyeiket, megvalósíthatják életcéljaikat. Az O.K. Központ az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében támogatott, TÁMOP-3.2.1.B-11/1-2012-0001 azonosító számú, „Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja" című projektben került kialakításra. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 1 103 552 921 Ft.