Focimeccskor ne taxizz!

2010-04-10 00:00:00 szorenyi.p

hírkép

A dél-amerikai kontinensen, pontosabban Argentínában járt a Világszám műsorvezetője. Kiss Róbert Richárd elsőként az Inforádióban számolt be élményeiről.



Buenos Aires utcáin sétálgatva igazából a hangulat fantasztikus. A vasbeton felhőkarcolókat éttermek, kávézók szegélyezik. Rengeteg a színház, a bárokban pedig esténként latin zene szól. A kikötői negyed az élet igazi színtere. Jellegzetesek a Boca negyed színesre festett faházai. A tengerészek, munkások hatalmas bulikat csapnak esténként, nem véletlen, hogy itt született a tangó. Sok az étterem, amelyek elsősorban halakat és mindenféle izgalmas tengeri fogást kínálnak.

Világszám Trend az ATV-n, 16 órakor június 27-én.

A Világszám a helyszínen járt. Ami biztos, hogy focimérkőzés közben, különösen ha az egy rangadó nem túl biztonságos taxiba ülni. Tudósítónkra akkor tört rá a halálfélelem, amikor a sofőr csapata gólt kapott. Csak akkor nyugodott meg a derék taxis, amikor kedvencei egyenlítettek.

Amúgy a főváros utcáin mindig nagy a forgalom, sok a taxi, és nem drága. Van metró is, a buszok zsúfoltak. A pénztárcára mindig vigyázni kell, de ha odafigyel az ember ezekre a dolgokra és egy picit elengedi magát, átérezheti a dél-amerikai metropolisz utánozhatatlan hangulatát. Nem véletlen, hogy nagyon sok európai költözött ide egykor, hogy elbújjon a világ elől. Tehették ezt azért, mert a 2001-es gazdasági összeomlás után nagyon olcsóvá vált az élet az európai jövedelmekhez képest.