A világ 15 legnagyobb kosárlabda-csarnoka
2012-10-21 06:56:00 szorenyi.p
A Mediacom (oldalunk tulajdonosa) csapata szereti a kosárlabdát. Olyannyira, hogy rendszeresen megméretteti magát az Üzleti Ligában. Legutóbb parádés, 11 pontos győzelmet arattunk. Így aztán nem csoda, hogy a meccseken kívül az interneten is keressük a kosárlabdával kapcsolatos híreket. Rábukkantunk egy igazi gyöngyszemre.
Létezik egy összeállítás, amelyik számba veszi a világ legnagyobb kosárlabdacsarnokait. A 15-ös lista számos meglepetést tartogat, pl. hogy nem az amerikai profi bajnokság valemelyik gárdája játszik a legnagyobban. Bizony az egyetemi csapatok vezetnek. Az már egy másik kérdés, hogy mindjárt az első hely is vitatott, de haladjunk sorjában.
1. Carrier Dome - Syracusaban található ez a 34616 néző befogadására alkalmas terem. Itt játszik a helyi egyetem Orange nevű csapata. A gond, hogy a focisták otthona is, tehát talán mégsem ez a világ legnagyobb kosárlabdacsarnoka, hiszen vegyes üzemelésű.
2. Az élre tehát a Rupp Arena kívánkozik. Kentuckyban, Lexington városában építették immáron 33 éve, 1979-ben. A tavalyi egyetemi bajnok, a Wildcats otthona. Csekély 23500-an szurkolnak az egyetemista fiúknak, úgy hogy a város maga csak 400 ezres. A helybéliek szerint nagyobb élmény ide járni, mint mondjuk átrándulni a 240 kilométerre lévő Indianapolisba, az Indian Pacers meccseire.
3. A legnagyobb külföldi csarnok Japánban található, ezzel a a 4. helyet foglalja el a Saitama Super Arena, a helybéli Broncos otthona. 22500 néző csodálhatja a japán srácok vitézkedését az ottani profi bajnokságságban.
4. Az első NBA-s csarnok csak az 5. helyre fér fel. A Detriot Pistons rangadóit a The Palace of Auburn Hillsben játssza, 22076 néző előtt, ha telt ház van. Általában pedig az szokott lenni.
5. Az amúgy 15-ös lista legdrágább építménye Dallasban található (hol máshol). 2001-ben 420 millió dollárt költöttek a felépítésére. Ez mostani áron 100 milliárd forint. Mondjuk a magyar kormány 2013-ban összesen ennyi pénzt szán a kultúrára.