Nyomozz GPS-szel a legjobb borok után!
2009-10-22 00:00:00 debreczeni.l
Ne kell GPS ahhoz, hogy a borospincében rábukkanjunk a finom nedűt rejtő palackra. Ám a modern technika mégis segítséget nyújthat a borászati tradíciók, a borvidékek megismeréséhez.
Fehér csillagok 2009. címmel borászati játék indult a Turizmus ZRt., a Nemzeti Bormarketing Program és a Garmin támogatásával a GPSGames.hu-n. A vetélkedő ideje alatt, 2009. 10. 10.-től 11. 14.-ig, vagyis közel egy hónapon át játszhatnak, keresgélhetnek, a végén pedig értékes nyereményekkel gazdagodhatnak a vállalkozó kedvű „ízutazók”, közben pedig borászati ismereteiket is gazdagíthatják.
A legtöbb pontot gyűjtők akár egy borhotelben is megszállhatnak!
A Szent Márton napig tartó játék során 90 indoor – vagyis otthon, a számítógép mellett teljesíthető - feladvány jelenik meg, minden nap néhány újabb. Hamarosan láthatóak lesznek a legendás magyar borvidékeken kihelyezett kültéri játékok is: GPS-szel, vagy akár anélkül, a leírás alapján kell megoldani a feladatot a helyszínen. A feladványok nem ígérkeznek túlságosan nehéznek, ugyanakkor remek alkalmat kínálnak a borvidékek, a borok és általában a borkultúra megismerésére.
A játékok különböző pontértékeket képviselnek, aminek a végső értékelésnél és a sorsolásnál lesz komoly jelentősége. A legtöbb pontot elérőket is díjazzák, de mindenki esélyes, mert több értékes nyeremény sorsolással talál gazdára. A díjak között szerepel (a teljesség igénye nélkül) egy kétszemélyes hétvége a Hilltop Borhotelben, egy 8 főre szóló családi vagy baráti borkóstoló, valamint egy Garmin Nüvi 255W GPS készülék is. Bővebb információkkal a gpsgames.hu/fehercsillagok című weboldal szolgál.