Oscar nélkül

2011-02-03 00:00:00 superadmin

hírkép

Tom Cruise a legnagyobb ma élő sztár az amerikai Premiere magazin ötvenfős, minden idők legkiválóbb filmcsillagait tartalmazó listáján. A Top Gun, az Interjú a vámpírral és a Mission Impossible főhőse egyébként a lajstromban csak a harmadik helyre fért fel Cary Grant és Marylin Monroe mögé.



Szenvedélyes, makacs, hitbuzgó szcientológus és kioktató – ez Tom Cruise valójában a The New York Times amerikai napilap szerint. Ezt a minősítést azzal érdemelte ki, hogy Katie Holmes iránt érzett túláradó szerelméről lelkendezett Oprah Winfrey műsorában, majd berángatta a rettentő zavarban lévő lányt a kulisszák mögül az adásba. Nekitámadt volt barátnőjének, Brooke Shieldsnek is, mert szülés utáni depresszióját gyógyszerekkel kezeltette. A színész korábban kijelentette, mint a szcientológia híve, a pszichiátriát áltudománynak tekinti, és szerinte a vitaminok és a testmozgás bőven elegendő lenne a szülés utáni depresszió ellen. Később aztán nyilvánosan bocsánatot kért Shieldstől, aki el is fogadta a gesztust. Színészi képességeit mindenki elismeri, mégis lobbanékony, szélsőséges természete miatt sokan nem kedvelik Tom Cruise-t, még az amerikai filmakadémia sem, holott ő egész életében az elismerésre vágyott.

Csoda, hogy ilyen sokra vitte

A negyedik Thomas Cruise Maphoter hányatatott gyermekkora után szinte csoda, hogy ilyen sokra vitte. Nomád szülei állandóan költöztek, míg 11 éves korában végül elváltak. Apja antiszociális, kiszámíthatatlan, hirtelen haragú ember volt, aki ütötte is a gyerekeit. Halála előtt Tom Cruise tíz évig szóba sem állt vele, és még a halálos ágyánál sem tudott megbocsátani apjának. Míg anyja otthont nem tudott teremteni a családnak, Tom a nagynénjénél lakott. Mikor visszakerült családjához, jelképesen ő lett a családfő is egyben, de édesanyjával és két lánytestvérével együtt mindannyiuknak dolgozni kellett a család megélhetésért.