2010-11-23 00:00:00 szorenyi.p
Minden jel szerint 2010 lesz a legmelegebb év, amióta ezt mérik. 1998-ban volt hasonlóan forró a Föld éves átlaga. A szakemberek szerint ez tényleg egyértelmű jel a klímaváltozásra.
Idén az első tíz hónapban az átlaghőmérséklet elérte a 14,73 Celsius-fokot. Ez pontosan annyi, mint az 1998-as rekord meleg évé volt - közölte a hét végén az amerikai Országos Óceán- és Légkörkutató Hivatal.
Októberen az átlaghőmérséklet elérte a 14,54 Celsius-fokot, ez fél fokkal magasabb az átlagnál. Ugyan Európában és Ausztráliában az átlagosnál hűvösebb volt, Oroszországban és a Közel-Keleten azonban melegebb.
Arról már nem is beszélve, hogy a novemberben Prágában megdőlt a melegrekord és Magyarországon is szokatlanul magas volt az átlaghőmérséklet. Sok lakásban csak ettől a héttől kellett fűteni.