Vegyen bútort a párizsi Ritzből

Árverés a legendás hotelben

[Kail] publikálva: 2018-04-13 18:42:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Az aukción különleges darabokat is elárvereznek a hírességek kedvenc párizsi szállodájából.

h i r d e t é s ^

Ernest Hemingway, Coco Chanel, Diana hercegnő, Marcel Proust és még számos híresség neve fémjelzi az ikonikus Ritz Paris hotelt, ahol most olyan bútorokhoz is hozzá lehet jutni, amelyek egykor az ő kényelmüket is szolgálhatták. Az Opéra Garnier épületétől mindössze 500 méterre, a Vendôme téren található hotel ugyanis nagyszabású aukciót rendez, amelyen 10.000 tárgyat, köztük számos luxusbútort árvereznek el.

Az aukció április 17 és 21 között lesz, a hétvégén azonban már bemutatnak 3.500 tárgyat, amelyekre lehet majd licitálni. Ezek között van egy 19. századi kád, függönyök, kanapék és egy hárfa is, valamint számos olyan tárgy, amelyek egykor a híres Hemingway Bar enteriőrjét gazdagították. A darabok egy részét az Artcurial oldalán is meg lehet megtekinteni. Egy terítő kikiáltási ára 100 euró körül mozog majd, a bútorokat, festményeket és szobrokat illetően azonban a felső határ a csillagos ég, hiszen igazán különleges relikviákhoz is hozzá lehet majd jutni az aukción.

A Ritz Paris történelmileg is jelentős helyszín, hiszen 1898-ban nyitotta meg a kapuit, és bár a történelem viharai nem kímélték, a mai napig az egyik legmenőbb a párizsi szállodák között. Négyéves felújítás után - a most licitre bocsátott tárgyak a legutolsó felújításkor kerültek a raktárba -, 2016 óta fogad újra látogatókat. Tragikus események is kötődnek a hotelhez: 1997-ben itt vacsorázott Diana hercegnő Dodi al-Fajeddel, mielőtt életüket vesztették volna Párizs belvárosában egy autóbalesetben.

© vilagszam.hu

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
Audi kontra nőszirom
Ismét a környezetvédelem vesztett az iparral szemben
PÉNZTÁRCA
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Mennyit érnek az olasz múzeumok kincsei?
Senki nem tudja, milyen értékről van szó
RECIKLI
Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

Itt jártunk: Tatár köztársaság

TOP
PIKÁNS

1. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai

Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt

3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán

Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták

4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró

A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Mi kell a nőnek?

Jól keresnek az elfoglalt üzletasszonyok partnerei

2. Steiner Kristóf érdekeset mondott a Pride-ról

Budapestre jön az Izraelben élő újságíró

3. Nem is voltam Trump szeretője

Ezt állítja a volt francia elnök felesége

4. Végre bocsánatot kért exétől Brad Pitt

Ezúttal Jennifer Aniston volt soron

5. Ilyen, amikor a nők üldözik a férfiakat

Szerepcserés videón mutatják meg

6. Szexszünet munkaidőben

Mindenki jól jár

7. Szexleckék panda maciknak

Videó is készült róla

8. Méhekkel elégítette ki magát Kleopátra

A rovarok adták a rezgést az ókori vibrátorban

9. Aki lefeküdt a brit miniszterelnök fiával

Churchillt is megkívánta az amerikai szépség

10. Kiforgatja vagyonából volt férjét a modell

Kevés neki évi 370 ezer font

Műsoraink
Tatár köztársaság 1.
Tatár köztársaság 2.
Tatár köztársaság 1. ism.
Közösség
Nap lánya

Brummog a felvidéki színésznő otthonában

Szófelhő / Archív