Nem szabad káromkodni az orosz sajtóban
Szigorúan büntetik a szitkozódást
[j.protic] publikálva: 2013-03-19 21:32:00 | Nyomtatás
A moszkvai Kreml
Súlyos pénzbüntetést róhatnak ki Oroszországban arra, aki szitokszavakat használ a sajtóban, vagy terjeszti azokat - az erről szóló törvényt kedden fogadta el az orosz parlament alsóháza.
Magánszemélyek 2 és 3 ezer rubelt (14-21 ezer forint) fizethetnek, míg hivatalos személyek 5-20 ezer rubel (35-140 ezer forint) közötti bírsággal büntethetők a törvény értelmében. Jogi személyek esetében a bírság összege elérheti a 200 ezer rubelt (1,4 millió forint). Tőlük el is kobozhatják azt a kiadványt, amelyben megjelennek a büntetendő cikkek.
Dmitrij Vjatkin, az orosz duma alkotmányügyi bizottságának alelnöke elmondta, hogy nem készítettek listát a tiltott szitokszavakról, és ilyen felsorolás sohasem létezett. Éppen ezért nyelvészszakértők fogják eldönteni, melyik szó minősül törvénybe ütközőnek.
A kormányzó Egységes Oroszország párt (JeR) parlamenti képviselője emlékeztetett arra, hogy a cári Oroszországban és a szovjet időkben is büntetés járt a nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatáért. Manapság azonban a leggyakrabban az oroszországi televíziókban és rádiókban hangzanak el a csúnya szavak, ráadásul élő adásban. Hozzátette, hogy az országos médiára ez nem jellemző.
A duma az internetes sajtóra is kiterjesztette a törvényt. A szerkesztőségeknek azért is felelniük kell majd, ha olvasóik szitkozódnak, és azt a hatóság felszólítására nem távolítják el az adott kiadvány honlapjáról.
(Forrás: MTI)
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban
Sztárjainkat is utolérte a szerelem
2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian
Hiányzó gyémántok
3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt
Készen állsz?
4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez
Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől
5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy
Elmondjuk, miért!
6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi
Köztük vagy?
7. Jolie keményen megvádolta Pittet
„Történt családon belüli erőszak…”
8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!
Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?
9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár
Nem akárhol buktak le
10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után
A királyi családban sem fenékig tejfel az élet
Szépség és kitartás