[Cs.M.] publikálva: 2010-04-22 00:00:00 | Nyomtatás
Lassan megszokjuk, hogy az országutak mentén hófehér óriások módjára integetnek a gigantikus szélerőművek. Az európai lakosság mind jelentősebb hányada szemléli kritikusan a kőolaj felhasználását, és ezzel párhuzamosan egyre inkább hasznosítjuk a szél erejét.
Európában az áramfelhasználás 4,5 százaléka származik szélerőművekben előállított energiából - tette közzé a bécsi székhelyű IG-Windkraft. A kontinensen jelenleg összesen 76.000 megawatt kapacitású szélerőmű üzemel.
Az öreg konitnensen növekszik a szélenergia felhasználása
Tavaly 10.500 megawattnyi új kapacitást helyeztek üzembe, és ezzel az előző évhez hasonlóan a szélerőművek voltak az első helyen az új erőművi beruházásokat tekintve, megelőzve a földgázt. Az osztrák szakmai szervezet adatai szerint a tavaly újonnan üzembe helyezett áramtermelő kapacitások 62 százaléka a szélenergia hasznosítására jött létre.
Az európai szélenergia szövetség (EWEA) korábbi adatai szerint Magyarországon tavaly 74 megawattal 201 megawattra nőtt a szélenergiából származó áramtermelő kapacitás, ezzel az EWEA adatai szerint Magyarország az Európai Unió új tagországai között a második helyen áll Lengyelország mögött.
A szélenergia hasznosításában Németország áll az élen, majd Spanyolország, Olaszország, Franciaország és Nagy-Britannia következik.
Galéria:
A kategória további hírei:
Egy magyar recepciós mesél
Életveszélyes a túrázás
3. Emeletes ülések a repülőkön
Ez (is) lehet a jövő
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Ezek voltak a legnagyobb szerelmek 2023-ban
Sztárjainkat is utolérte a szerelem
2. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian
Hiányzó gyémántok
3. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt
Készen állsz?
4. 5 tuti tipp a boldogabb élethez
Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől
5. Ez a legizgalmasabb csillagjegy
Elmondjuk, miért!
6. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi
Köztük vagy?
7. Jolie keményen megvádolta Pittet
„Történt családon belüli erőszak…”
8. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!
Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?
9. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár
Nem akárhol buktak le
10. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után
A királyi családban sem fenékig tejfel az élet
Szépség és kitartás